Gadżety dla karmiącej mamy

Już w czasie ciąży przyszli rodzice zaopatrują się w pierwszą wyprawkę dla noworodka, która zwiera wszelkie niezbędne przedmioty i kosmetyki tj. łóżeczko, wanienka, przewijak, wózek, kosmetyki do pielęgnacji, ubranka, butelki i pieluszki. To jednak tylko początek zakupów dla niemowlaka.

Warto zwrócić szczególną uwagę na przedmioty, które ułatwiają karmienie niemowlaka. Jest to między innymi specjalna bransoletka Milk Bands, której zadaniem jest wskazywanie, kiedy ostatni raz młoda mama karmiła swoje dziecko. Co prawda wydawać by się mogło, że nie da się zapomnieć pory karmienia, jednak zmęczona mama, pomiędzy drzemkami może stracić rachubę czasu. Bransoletka ta jest przydatna zwłaszcza dla mam, które starają się już odstawić maluszka od piersi. Ciekawym gadżetem jest również elektroniczny zegar monitorujący pielęgnację niemowlaka. Przydaje się on rodzicom, którzy nie mają doświadczenia w opiece nad małym dzieckiem oraz nie mogą skorzystać z porad i szkoleń swoich doświadczonych rodziców. Elektroniczny zegar wskazuje  dokładne pory, kiedy dzidziuś powinien być nakarmiony, wykąpany oraz kiedy jest jego pora drzemki. Zegar jest szczególnie przydatny, gdy maluszkiem ma zająć się niania lub babcia, która nie zna jeszcze rytmu dnia dziecka.

Bez nowoczesnych gadżetów można się oczywiście obejść. W końcu kiedyś ówcześni rodzice nie mieli do dyspozycji tyle nowinek technicznych. Jeśli jednak rynek proponuje rodzicom pewne udogodnienia, z których korzystanie ułatwi  im opiekę nad dzieckiem, warto z nich skorzystać.
Polecamy: stroje komunijne.